2010
Počítadlo:
Články
Veľký boj. Lam Chove "železné mosty" lámajúce tyče

Veľká pouličná bitka medzi nasledovníkmi Huang Fei Hung (Wong Fei Hunga) štýlu Hungga a nasledovníkmi štýlu Tsai Lee Fo (Choy Li Fut).

veľký boj, novinový článokViac ako 200 ľudí bolo zapletených v pouličnej bitke medzi nasledovníkmi Wong Fei Hung (štýl Hungga) a nasledovníkmi štýlu Choy Li Fut. Tento incident sa odohral v Ching I Dao. Polícia mala strelné zbrane na udržanie a kontrolovanie tejto situácie. Súboj úplne šokoval svet bojových umení. Polícia vypočúvala viac ako 20 ľudí. Ráno polícia informovala, že vypočúvajú ešte jedného z aktérov a ďalšie informácie teraz nepodajú. Jeden zo zúčastnených bol v kritickom stave a zostal v nemocnici. Ďalší utrpeli menšie zranenia a boli odvezení helikoptérou do nemocnice iný, korí boli bez zranení unikali pešo, alebo po vode.

Skôr ako vám rozpovieme detaily z incidentu, dovolíme si vám vysvetliť zložité pozadie oboch strán.

Viac...
 
Majstrovstvá sveta v tradičnom kungfu Čína 2017, video

V novembri 2017 sa v Emeishan v Číne, uskutočnil The 7th World kung fu Championships. Jeden z reprezentantov Slovenska, bol aj 15 ročný Matúš Prcín, študent našej školy. Vo svojej kategórii získal bronzovú medailu. Veľké poďakovanie za podporu patrí GM Lam Chunsing sifu a GM Lam Chunchung sibak, rovnako aj mestu Bytča. Finančne reprezentáciu podporila, Slovenská asociácia čínskeho wushu.

  

video 

 
Rozhovor s veľmajstrom Lam Chun Singom

Slovensko, 2006

Majster Lam ďakujeme vám poskytnutie rozhovoru.
Potešenie je na mojej strane.

Majster Lam mohli by ste nám povedať o vzťahu vašej rodiny k bojovému umeniu Hung Ga gungfu ?
Vzťah našej rodiny k Hung Ga gungfu sa viaže už tri generácie. Začalo to u stýka môjho otca Lam Sai Winga, ktorý bol najlepším študentom veľkého majstra Hung Ga gung fu Wong Fei Hunga. Lam Sai Wingove schopnosti sú stále známe celej južnej Číne a v Hongkongu.

Viac...
 
Rozhovor s veľmajstrom kung fu Lam Chun Singom z Hongkongu

Slovensko, 2007

1. Odkedy sa Vaša rodina venuje kungfu a prečo sa venuje práve tomuto bojovému umeniu?

  Hung kuen gungfu rodiny Lam má dlhú tradíciu, ktorá sa dedí po mnoho generácií. Môj otec, veľmajster Lam Jo (má v súčastnosti 97 rokov) sa začal učiť Hung kuen gungfu od svojho strýka   Lam Sai Winga už ako 5 ročné dieťa. Rovnako ako náš otec, aj ja a moji súrodenci sme sa učili gungfu už od útleho detstva. Cvičili sme denne 5 až 6 hodín a bol na nás veľmi prísny.
Viac...
 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 Nasledujúca > Koniec >>

Strana 1 z 2